Προσφορές Τουριστικών Πρακτορείων που κατατέθηκαν στο 1ο ΓΕΛ Γιαννιτσών για την εκδρομή της Α΄ Τάξης στα Ιωάννινα

Η επιλογή του Τουριστικού Πρακτορείου για την εκδρομή της Α΄ Τάξης έγινε με βάση τις προσφορές που κατατέθηκαν στο Σχολείο και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα της ανάρτησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος ,που προηγήθηκε στο site της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πέλλας. Ως εκ τούτου για 3 (τρεις) ημέρες στα Ιωάννινα (2 διανυκτερεύσεις) ή 2 (δύο) ημέρες και (1 διανυκτέρευση) κατατέθηκαν προσφορές των εξής Πρακτορείων:

3) ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ , 2) MAZI TRAVEL ,3) PERPERIDIS travel ?Ταξιδιωτικός Οργανισμός, 4)TSAVDARIS TRAVEL.

Οι προσφορές των ως άνω Πρακτορείων έχουν ως εξής:

1.ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΛΕΧΙΟS 3* 39  ?

1. TSAVDARIS TRAVEL

ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΑ (με πρωινό)

PALADIO 3 *,   71, 50   ?

EPIRUS PALACE 5*,   84, 50 ?

Για 2/ήμερη

PALADIO 3 *,   45, 5 0   ?

EPIRUS PALACE 5*,   51, 50 ?

Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη της την επιθυμία των μαθητών η διαμονή τους να γίνει σε ξενοδοχείο όχι μακριά από την πόλη των Ιωαννίνων, αλλά και με γνώμονα την επιθυμία να είναι οικονομικά συμφέρουσα η προσφορά, κατέληξε στην επιλογή του Πρακτορείου που προσέφερε:

1. Ξενοδοχείο 5 Αστέρων στο EPIRUS PALACE.
  2. πρωινό
  3. 2 ξεναγούς
  4. Οικονομικά συμφέρουσα τιμή ανά μαθητή
  5. 4 FREE συμμετοχές

Με βάση τα ως άνω κριτήρια η επιτροπή αξιολόγησης επέλεξε την προσφορά του Τουριστικού Πρακτορείου  PERPERIDIS Travel- Ταξιδιωτικός Οργανισμός   και συγκεκριμένα αυτήν που αφορά το Ξενοδοχείο EPIRUS PALACE 5*,   με συμμετοχή  78 ? ανά μαθητή.

Η εν λόγω προσφορά κρίνεται ως η πιο συμφέρουσα από οικονομικής πλευράς και πληρούσα τα κριτήρια και τις επιθυμίες των μαθητών και των συνοδών τους εκπαιδευτικών. Η επιλογή έγινε με τη σύμφωνη γνώμη όλων των μελών της επιτροπής αξιολόγησης και πιστοποιήθηκε με 5 (πέντε) ψήφους αποδοχής , ως της πιο συμφέρουσας και πληρούσας τα κριτήρια αξιολόγησης των προσφορών.

Η  εν λόγω επιλογή επισημοποιήθηκε με την Πράξη 5/ 5-04-2017 +του Διευθυντή του 1ου ΓΕΛ η οποία υπογράφηκε από όλα τα μέλη της επιτροπής αξιολόγησης των προσφορών των ως άνω Τουριστικών Πρακτορείων.

Τα Τουριστικά Πρακτορεία που κατέθεσαν προσφορά έχουν την δυνατότητα να κάνουν ένσταση για την απόφαση επιλογής μέχρι την Παρασκευή 7-04-2017 και ώρα 12:00 π.μ.

Κετικίδης Γεώργιος