επιλογη τουριστικου πρακτορειου για κερκυρα

Προσφορές Τουριστικών Πρακτορείων που κατατέθηκαν στο 1ο ΓΕΛ Γιαννιτσών για την εκδρομή

Η επιλογή του Τουριστικού Πρακτορείου για την ως άνω εκδρομή  έγινε με βάση τις προσφορές που κατατέθηκαν στο Σχολείο και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα της ανάρτησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος ,που προηγήθηκε στο site της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πέλλας, με αρθ. πρωτ. 262/17-03-2023. Ως εκ τούτου για 3 (τρεις) διανυκτερεύσεις στην Κέρκυρα (τετραήμερη εκδρομή) κατατέθηκαν προσφορές των εξής Πρακτορείων:

1)  Mazi Travel, 2) PERPERIDIS Travel Services, 3) CHLIAPAS TOURS, 4)    PERPERIDIS BUS & TRAVEL   SERVISES.

Οι προσφορές των ως άνω Πρακτορείων έχουν ως εξής:

1. Mazi Travel

ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ 4 *  Hotel Divani Corfu Palace

Κόστος ανά μαθητή/τρια : 210  με πρωινό

230 € με ημιδιατροφή

2. PERPERIDIS Travel Services

Κόστος ανά μαθητή/τρια: 280 € με πρωινό

295 € με ημιδιατροφή

3. CHLIAPAS TOURS

Κόστος ανά μαθητή/τρια: 360 € με πρωινό

5. PERPERIDIS BUS & TRAVEL SERVISES

Κόστος ανά μαθητή/τρια: 390 € με ημιδιατροφή

Η επιτροπή αξιολόγησης αφού έλαβε υπόψη της,  την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και το κόστος ανά μαθητή /τρια , επέλεξε την προσφορά του Τουριστικού Πρακτορείου Mazi Travel και συγκεκριμένα αυτήν που αναφέρεται στα εξής χαρακτηριστικά:

ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ 4 *  Hotel Divani Corfu Palace και συμμετοχή ανά μαθητή/τρια στα 210

Η εν λόγω προσφορά κρίνεται ως η πιο συμφέρουσα από οικονομικής σε συνδυασμό κυρίως και  με τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που επιθυμούν οι συμμετέχοντες μαθητές /τριες.. Η επιλογή έγινε με τη σύμφωνη γνώμη όλων των μελών της επιτροπής αξιολόγησης και πιστοποιήθηκε με 5 (πέντε) ψήφους αποδοχής , ως της πιο συμφέρουσας και πληρούσας τα κριτήρια αξιολόγησης των προσφορών.

Η  εν λόγω επιλογή επισημοποιήθηκε με την Πράξη 9/ 22-03-2023 του Διευθυντή του 1ου ΓΕΛ η οποία υπογράφηκε από όλα τα μέλη της επιτροπής αξιολόγησης των προσφορών των ως άνω Τουριστικών Πρακτορείων.

Τα Τουριστικά Πρακτορεία που κατέθεσαν προσφορά έχουν την δυνατότητα να κάνουν ένσταση για την απόφαση επιλογής μέχρι την Παρασκευή 24 -03-2023 και ώρα 10:00 π.μ.

Κετικίδης Γεώργιος