ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Οι μαθητές/μέλη του Ομίλου “Γίνε εθελοντής”, με τις υπεύθυνες καθηγήτριες Νικέζη Αναστασία και Ηλιάδου Ελισάβετ και με τη βοήθεια των μαθητών και των καθηγητών του σχολείου συγκέντρωσαν είδη πρώτης ανάγκης και ένα σεβαστό χρηματικό ποσό. Αυτά παραδόθηκαν σήμερα στο ίδρυμα παιδικής προστασίας “ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ” της ενορίας Κοιμήσεως της Θεοτόκου Γιαννιτσών από όλη την ομάδα και από το διευθυντή του σχολείου Βασιλειάδη Περικλή. Εκεί τους υποδέχτηκαν στελέχη του ιδρύματος, η κοινωνική λειτουργός και ο υπεύθυνος π. Χαραλαμπίδης Ελευθέριος, ο οποίος τους έδωσε πληροφορίες για την πορεία του ιδρύματος ,τα παιδιά που φιλοξενεί και απάντησε σε ερωτήσεις μαθητών.Τα μέλη του Ομίλου έψαλαν τα κάλαντα, ευχήθηκαν καλές γιορτές και παρέλαβαν αναμνηστικά δώρα.